קיבוץ מענית (רגיל)

המלצה לבלוי בטיילת בנמל תל אביב

דף הבית > המלצה לטיול ובליוי פנאי >  המלצה לבלוי בטיילת בנמל תל אביב
 
 

 

 
משהו קורה בעיר הגדולה, תל-אביב, העיר ללא הפסקה, מחדשת את נופיה והאפשרות למצוא מקום לבילוי גדלה ומשתפרת. בשנים האחרונות מבוצעות עבודות פיתוח נרחבות במקומות שונים בעיר שמחדשים את המסלולים השונים לטייל וליהנות מהיצע הגדל לכל הרוצה לבלות בה. ממסלולים לרכיבה על אופניים, דרך הליכה לאורך שדרות של פינות ישיבה וספסלים וכמובן שלל המסעדות ומקומות להנעים את הנפש במופעי מוזיקה ותיאטרון.

היה זה בצוהרי השבת, הגענו לחניון מסוף רידניג, הכניסה בתחילה עמוסה ועושה רושם בתחילה שעוד מעט אנחנו מבצעים פניית פרסה וחוזרים למקום אחר, הערעורים על מקום לחנות את הרכב המשיכו ורק הנסיעה האיטית במסלול הרכבים המחפשים הביא אותנו למצוא מקום חנייה הנמצא בחריץ המיוחל בין שתי המכוניות, וכך מצאנו את עצמו נכונים לבילוי.
את החניון עוזבים ומתקדמים למסלול כיוון תחנת "רידנג" – תחנת החשמל שהוקמה בשנת 1938 וסיפקה את החשמל במענה חלפי עקב הפרעות שהתחוללו בארץ ע"י הערבים לתחנות הכוח שהיו בארץ באותה תקופה (מנהל חברת החשמל אז פנחס רוטנברג ).

בהמשך נבנה בשנת 2010 גשר מעל הירקון המחבר את הנמל לאזור התחנה ועל שמו נקרא הגשר( גשר רידנג). כשעומדים על הגשר ניתן לראות את שפך הירקון לים התיכון וכן את המים המגעים מקירור טורבינות החשמל של התחנה.

לאורך הנחל, דייגים שולחים חקה לעבר נחל הירקון בתקווה לדוג דג שמן, והמחשבה הראשונה שעולה לנו זה  מי מעז בנחל הזה לדוג דגים. אבל מהתבוננות לתוך הנחל נראה שהמים נקיים. נחל הירקון היה מזוהם לאורך שנים רבות. ולאחרונה עבר שיקום נרחב והמים לפחות בשפך זה נראים צלולים ונקיים.

לאחר המעבר על הגשר מגעים לאזור " האנגרים" – אזור זה מאוכלס במועדונים הפעילים בשעות הערב והלילה במיטב המרקדים ( די ג'ייז) שהופכים את האזור לחוויות מפגש של תרבות קולית רועשת עם מיטב מעצבי האופנה.

ביום האזור מאכלס מסעדות בסגננות וטעמים מגוונים המציעות מארוחות רגילות  ושווקי איכרים שפעילים בימי שלישי ושישי.

לאורך הנמל ישנה טיילת עץ שמאפשרת מפגש, בילוי ופנאי לכל נפש. המשטח היישר מאפשר הליכה עם רולרבליידס, אופניים ולאתגריסטים יש גם שיפועים ונפילות מגובהה לא גדול.

גם אנשים מוזרים ניתן לפגוש. יש הלבושים בבגדי אישה היושבים על אחד מיני הכיסאות הפזורים לאורך הטיילת.

וישנו איש בלונים מיוחד, שלא הבלון הוא העיקר, השואל אותך לשמך, ודואג לקרב אילו את כל המשפחה ואז הוא פוצח במציאת משפטים הקשורים לשם הפרטי ( יעל – "יום עצמאות ליעל",) ולשלם מבקש הוא לפי רוחב הלב ובקש... ובסוף מניח בלון בצורה המבוקשת.

כל השטחים הציבוריים בנמל נגישים לנכים ולאנשים בעלי מגבוליות שונים. ואיך לא להתנתק מהאינטרנט אז ברחבי הטיילת קיים אינטרנט אלחוטי חינם.
בטיילת מספר גלידריות מצוינות כמו גלידת "אייסברג" ויוגורטריות. אנחנו בחרנו ללכת על זו הרומנטית מסרטי שנות ה-80, אסקימו לימון. לגלידת מונטנה, שנוסדה בשנת 1960 בידי ארבעה חברים: יחזקאל בירזון, ישעיהו ליכטנשטיין, ישראל מגדי ואברהם פוגל. פוגל היה עולה חדש ממונטנה, והביא עמו לא רק ציונות אלא גם את מכונות ייצור הגלידה וכמובן את השם. המקום נבנה בסגנון אמריקני. יש מכונות משחק ומכונת תקליטים. הגלידה יוצרה במפעל בפתח תקווה. השרות ניתן ע"י הבעלים כבר שנים רבות ( שנדמה שהם מהמאה הקודמת) והם מגישים גלידה רבת טעמים: שוקולד ווניל גלידה אמריקאית רכה ומתוקה בטעם שלא השתנה מאז שיצורה לראשונה. כשאפשר להוסיף גם קצפת, פקאנים מסוכרים ודובדבנים. הגלידה הייתה נחמדה, רכה וחלקה – בדיוק כמו פעם. כמו שהאנשים כבר לא צעירים והמבנה לא חודש הרבה שנים ( אף נשקל בעירית תל-אביב להרוס אותו לאחרונה) אבל הסיפורים שיצאו מכאן מזמינים להיכנס ולתת לתשוקה לבלות למספר רגעים לעבר העבר...
ואז שיוצאים חזרה לכיוון החניה עוברים בין מכוניות חונות ונוסעות על הדרך. מגעים לגשר הכחול. בדרך מתקני משחקים לילדים, ומדשאות שניתן לפרוס מחצלת ולהמשיך ולשרוע למול הירקון המתחדש.
הביקור בטיילת מביא אפשרויות רבות לבלוי – מומלץ להצטייד באופניים ובגלגליות. תיהנו.

לנמל תל אביב אתר אינטרנט בו ניתן לקרא ולהרחיב את הידע על אירועים ואפשרויות נוספות לבלות –
http://www.namal.co.il/namal-for-kids.aspx
כתב: אבי ביבס