קיבוץ מענית (רגיל)

מענית חוגגת 70- מה היה, ומה צפוי לנו בהמשך השנה

דף הבית > מענית חוגגת עליה לקרקע 6.9.1942 >  מענית חוגגת 70- מה היה, ומה צפוי לנו בהמשך השנה
 
 

מענית חוגגת 70- מה היה, ומה צפוי לנו בהמשך השנה

את ציון חגיגות 70 למענית, פתחנו בחמישי לספטמבר בישיבת מועצה פתוחה, הרמת כוסית לציון יום העלייה על הקרקע ודיון לקראת שנת היובל 70 למענית.
לקראת ראש השנה חולק שי לחג לבתי החברים על ידי המוסדניקים. בערב החג התקיימה עלייה לבית הקברות, לציון טקס הוקרה לוותיקי מענית.
את סוכות חגג הקיבוץ בסוכה מרכזית על דשא חדר האוכל, ברצף אירועים במהלך שבעת ימי החג. התרשמתי כי רבים נהנו מפעילויות מגוונות לגילאים השונים.
בדצמבר ביוזמת ובאחריות משה מרגולין, הורדו האנטנות ממגדל המים, שופצה החנוכייה הגדולה ע"י יאיר קנדלקר ונקבע מקומה החדש על המגדל, כמו כן חודש צבע הסמל של מענית על המגדל.
בחנוכה החזרנו את מסורת מצעד הלמפיונים שהסתיים במפקד אש בביצוע המוסדניקים, במסיבה המרכזית כל נר הוקדש לעשור אחר בשנותיה של מענית, הייתה תחרות חנוכיות בנושא 70 למענית ואף "חנה זלדה" הייתה חלוצה אמיתית.
ומה צפוי בהמשך:
ט"ו - בשבט , ב-4.2.2012 נחגוג את ט"ו בשבט בנטיעת "חורשת ה-70", צעדת סובב מענית, טיולי אופנים ביער מענית ופיקניק בבוסתן. אחראית החג- נירית יוסף.
יום הזכרון לחללי מערכות ישראל יוקדש השנה ל-  30 שנה לנפילת עופר רוזנצוויג ועמוס וגנר בני גרעין אחרי, הערב באחריות בני גרעין אחרי ובני תבורי.
יום העצמאות- באחריות אביטל ואריק חצור, מתוכננים שני ארועים מרכזיים- אחד בערב יום העצמאות והשני ביום העצמאות עצמו. הדגש בחג יהיה על מענית במלחמת העצמאות.
בתחילת מאי מתוכנן טיול משפחות  שישי שבת לדרום – אחראי צקי תירם.
שבועות- באחריות שלי דגאי ורותם רוזנבאום, מתוכנן אירוע גדול ומרשים בשדות הקיבוץ.
יום הילד – בתחילת הקיץ נשחזר את הצלחת האירוע מהשנה שעברה בהובלת הצוות הקבוע אסף דגאי ושותפיו.
ביוזמה ובאחריות עודד רן מתוכננים גיוסים לשיפוץ ושדרוג גינות ומראה הקיבוץ.
לקראת ספטמבר נערוך תחרות שמות עבור שכונות שאין להם עדיין שם ויוצבו בקיבוץ שלטים עם שמות השכונות. כמו כן יוצב שלט כניסה לקיבוץ ליד מגרש החניה. – אחראים רינה ברקת ואריק חצור.
את האירוע הגדול - חג הקיבוץ נחגוג בתחילת ספטמבר. מתוכנן כנס מחזורים לפי הקבוצות השונות, תערוכות, ומופע מרכזי אשר יכלול ברכות, קטעים מצולמים, מוסיקה, משחק ומחול. על תוכן הערב החל לעבוד חיים חננאל מעין-שמר וצוותו. מלווה מטעם הקיבוץ- דליה אשד.
אנו צריכים הרבה עזרה על מנת לארגן את שלל האירועים, כל מי שמוכן לעזור בכל תחום ועניין מוזמן לפנות אלי.
בהזדמנות זו ברצוני להודות לעמליה על העזרה, התמיכה והפרגון – המשיכי כך!

                                                                                                                         נאוה עופר