קיבוץ מענית (רגיל)

חיים חננאל - מפיק מופע ה-70 למענית

דף הבית > מענית חוגגת עליה לקרקע 6.9.1942 >  חיים חננאל - מפיק מופע ה-70 למענית
 
 
 חיים חננאל -

השמועה מספרת, שאתה עכשיו לא רק מביים סרטים אלא גם מופעים.איך זה קרה?

למענית הוזמנתי על ידי עמליה מרגלית, רכזת התרבות והמזכיר - אמיר מימרן. זה התחיל מדיבור על סרט של כרבע שעה. העליתי הצעה לכתוב ולביים את המופע כולו.

לתלמי אלעזר הגעתי דרך אותה קבוצה, עליה סיפרתי בעבר - פ.ל.א, שבה בעלי עסקים מקדמים זה את זה. אחד מחברי הקבוצה הוא מתלמי אלעזר והמליץ עלי בפני הצוות המנהל .

אתה מגיע ללא שום רקע על הישוב ואנשיו. איך פותרים את זה?

על מופע כזה עובדים כמעט שנה. בהתחלה יש תחקיר ונבירה בארכיונים. נפגשים עם אנשים ואוספים סיפורים.במענית העלנו על הבמה סיפורים שרוב החברים בכלל לא יודעים שקרו, כמו הענקת אות הקוממיות למענית על חלקם במלחמת תש"ח.

גם אצלנו חגגו השנה עם מופע. לא מצאת עצמך משולב בזה?

בתחילת השנה חשבתי לקחת חלק במופע. חשבתי, שחגיגות 85 אינן חגיגות עשור וצריך להיות משהו שונה. הזמן עבר וראיתי שאני עמוס מדי. אני חושב שבדיעבד יצא מצוין שהבמה התפנתה לזמיר שהעלה ערב מעולה שבעיני הוא בדיוק מה שצריך לחגיגות אמצע עשור.

יש לך אנקדוטה לספר על העבודה?

בתחקיר שעשינו על מענית ובראיונות גילינו שלמענית יש יחס מיוחד לעין שמר, שהיה תמיד מעין מגדלור אצלם. דווקא העובדה שמענית מצליח יותר כלכלית, הפכה את היחסים למעניינים יותר. באופן מידתי הבאתי את זה לביטוי במופע.

מה הקו המנחה כשאתה כותב ערב כזה?

לדעתי, הערב צריך להיות מאוד קליל, קיצבי וזורם. לא מוכן לקבל הומור נמוך. התכנים צריכים להיות ספציפיים למקום ולא שטאנץ שעובר מקיבוץ לקיבוץ. הקטעים צריכים ליצור שואו על הבמה- להוביל להתרחשויות מעניינות, תלבושות והמצאות חזותיות. לוידיאו יש תפקיד חשוב ביותר כי בימינו, שכשקשה להביא אנשים לחזרות.

סכם את ההתנסות והחוויה

הדבר הבולט ביותר במענית היא המפיקה נאוה רן. בחורה יוצאת דופן ביכולות הארגון שלה. חוויה שנייה - אסף דגאי שמגיע מעבודה בהייטק ב- 21:00, מתייצב לחזרות ורגוע כמו עודי ורותי ביחד- כשהם בטיול בחו"ל...

 יכול להגיד שמכל מה שעשיתי עד היום ב"פופקורן", מעולם לא נהניתי כל כך. למרות החרדה הגדולה והחשש לאכזב. השכנים שלנו במענית אנשים מקסימים והחוויה היתה אדירה.

יש לך בקשה/פנייה לציבור?

כן. אני מאוד רוצה להמשיך כעיסוק נוסף ואפילו עיקרי של "פופקורן". לכן, אם ידוע לכם על קיבוצים/ישובים שחוגגים עשורים או יובלות, ובמיוחד אם אתם מקושרים/מכירים אנשים מרכזיים- המליצו עלי. מבטיח שהם לא יצטערו וגם אתם לא תצטערו על ההמלצה...