קיבוץ מענית (רגיל)

המלצה לטיול - כפר האומנים עין הוד

דף הבית > המלצה לטיול ובליוי פנאי >  המלצה לטיול - כפר האומנים עין הוד
 
 
קבענו להיפגש, החשש היה שנתקע בפקק הגדול. פסח מזמן את עם ישראל לכבשי ישראל. העמסנו מוקדם את המכוניות. היעד כפר האומנים עין הוד - שוכן למרגלות הכרמל, על גבעה המשקיפה לים התיכון. הנוף מסביב בתקופה הזו מסגיר את בו האביב. החניה בצד הכביש היתה עוד פנויה.
מספר אומנים בראשותו של אמן הדאדא הידוע, מרסל ינקו, כן זה של מיקה מנדה הכלה של זיווה,  הפכה רעיון למציאות.  הם הקימו מקום יצירה של אמנים שניתן לקיים סביבה יוצרת ומפרה חברה חדשה.

את סיורנו התחלתו במוזיאון של ינקו מוצגות תערוכת קבע של אוסף מיצורתיו של מרסל ינקו שהיה אדריכל , צייר ארכיטקט ואומן חשוב , שעלה ארצה מרומניה. במוזיאון גם אוסף של יצירות מזדמנות של אומנים שמציגים על קירות המוזיאון את יצירותיהם. בסיור שלנו תערוכה של תמיר שפר - לחץ גדול. וכן סדנה לפעילות ועבודות עם ילדים.

בהמשך התפצלנו והצעירים המשיכו למוזיאון ניסכו למוסיקה מכאנית. אוסף מרשים של כלי נגינה מלפני כמאה שנה ויותר, במהלך הסיור נהנו משמיעה של יצירות שבקעו מהנגינה של כלי הנגינה העתקים שבמקום.
ליד המוזיאון דירות להשכרה לצעירים.
ייתר חברי הקבוצה טיילו בגלריות של אומני הכפר, ובסמטאות של הכפר שעל קירות הבתים אוספים של יצרות, פסלים ותערכות המלוות את הסיור חזרה לחניה.
 
בהמשך יצאנו לעבר החורשה שמעבר לכביש, תחת עצי החורש הטבעי, פיקננו לנו עם המטעמים שהבאנו איתנו.
 
משם המשכנו לאנדרטה לזכר 44 הרוגי השריפה בכרמל . אנדרטה לזכר הנספים באסון השריפה  הוקמה ליד עיקול הכביש. אסון השריפה בכרמל שהתרחש בשנת 2010 וכילה את יערות הכרמל והחורש. האנדרטה הוקמה מול קיבוץ בית אורן. האנדרטה נפתחה לקהל במלאת שנה לאסון בשנת 2011, בטקס ממלכתי .
 
 
את היום סיימנו שנפרדנו תוך שהדרך חזרה הביתה על הכביש מלווים את התנועה דרומה של רוכבי אופניים
בעלי כושר רכיבה מדהים שהספיק לעלות את העליות של מדרונות הכרמל ולרדת אותם בזמן שאנחנו את הביקור באנדרטה לזכר נספי אסון השרפה של הכרמל.
 
 הסיור באזור הרי הכרמל מאפשר גם לטייל באזורים נוספים על הכרמל.
 
לפרטים נוספים ליחצן על הקישורים בתוך המאמר.