קיבוץ מענית (רגיל)

היכן הייתי ב-11.9.2001?

דף הבית > על חברים >  היכן הייתי ב-11.9.2001?
 
 
  יגאל ברקת -                                                                                                                              מענית 11.9.2011
                                             
                                    היכן הייתי ביום זה לפני 10 שנים ?
באותו יום בשעה 17:30הייתי אמור לטוס ללונדון במסגרת עבודתי כמנהל יצור באגף הפירות בחברת "אגרקסקו" (כן זו אותה חברה שבימים אלו עומדת לפני פירוק ).

בתוקף עבודתי הייתי אמור להגיע ללונדון למשך יומיים ולהיות שם לבדיקת 3 מכולות עם נקטרינות שנשלחו מישראל בדרך הים שבועיים לפני כן .

כמה דקות לפני השעה 16:00 הגעתי לנתב"ג (עדין לטרמינל הישן מס 1 ), עברתי מהר את כל הבדיקות ועליתי לקומה 2 בהמתנה לטיסה של אל על ללונדון .

לפתע התחילה בטרמינל ריצה של אנשי בטחון ותוך כמה דקות הוציאו מחניות הדיוטי –פריי   טלוויזיות ובהן הקרינו את השריפה בשני המגדלים התאומים בניו-יורק ולאחר מכן את התרסקותם ועוד .

ההרגשה שלי באותן שעות הייתה בהחלט של חשש מפיגוע עולמי ואולי אפילו יותר גרוע מכך .

כמובן שכל הטיסות בנתב"ג עוכבו ובוטלו  וכך גם הטיסה שלי . המתנתי עוד כשעתיים ולאחר מכן בעזרת הטלפון הנייד ובעזרתה של רינה בבית ביטלתי את הביקור בלונדון וכו' .

יצאתי מקומת הנוסעים היוצאים , קיבלתי כרטיס טיסה חליפי מעל אל ובשעה 19:00 הייתי כבר בנסיעה הביתה .


ישי טייף

זהו יום מיוחד עבורי שכן זהו יום ההולדת של דקלה. כששמעתי את הידיעה הראשונה מייד הבנתי שאין מדובר "במטוס קל שאיבד שליטה"..

 במסכי הטלביזיה זה נראה חמור מאוד.

אחרי 10 דקות כבר הייתי צמוד כמו עשרות מליונים למסך הטלביזיה מנסה לחשוב שאולי יש כאן איזו בימוי מעוות של סרט קולנוע רע.....והשאר כבר נרשם בהיסטוריה.

רוני גרואג

חזרתי מהעבודה בזכרון והתרווחתי לי מול המרקע והייתי בטוחה שמראים או מספרים על סרט מדע בדיוני חדש שיוצא לאקרנים.חשבתי לעצמי איזה דימיון חולני יכול להיות לבמאי. מטוס נוסעים נכנס לתוך בניין התאומים בניו יורק...נו...חשבתי בטח מנחם גולן...פתאום מתנגש עם הבניין השני עוד מטוס...אוהו החולניות מתגברת חשבתי ועדיין אינני מבינה מה אני רואה. 

איזו הפקה חשבתי לעצמי ועוד דימיינתי בליבי איך מצלמים כזה סרט..? בטח בונים דגמים של רבי הקומות והמגדלים ואז גם מצלמים מטוסי צעצוע...ובעודי בוהה מול המרקע אני שמה לב לעובדה שהסרט הופך להיות סרט באורך מלא ולא איזו דוגמית..והשעה היא לא שעת סרטים והערוץ הוא ערוץ שתיים ולפתע אני שמה לב לכתובת: שידור ישיר מניו יורק!!!!!!

רק אז נפל האסימון..ומאותו רגע אני כבר מרותקת למסך במשך ימים ארוכים..מנחם גולן ..מי חשב??...