קיבוץ מענית (רגיל)

קבוצת הנוער אלמוג

דף הבית > על חברים >  קבוצת הנוער אלמוג
 
 

המפגש, שנרקם לאחר שבועות של איתור חברי הקבוצה מחוץ לקיבוץ, התקיים בשבת ה-23.10 במענית. חברי הקבוצה התכנסו לאחר שלא התראו למעלה מ-30 שנה אחד את השני. המפגש הראשוני לווה בחיבוקים וניסיון להכרות מחודשת, כן, השנים עשו את שלהן לחלק מהחברים, והיה צריך להפעיל קצת מכישורי הזיכרון והתאמה של השמות לדמויות.

נערי קבוצת חברת הנוער "אלמוג" הגיעו בשנת 1977 לקיבוץ מענית במסגרת עליית הנוער והתחנכו בבית הספר הטכנולוגי של המועצה האזורית ( כיום בית ספר רעות) וגרו במענית באזור שהיום משמש את משרדי הנהלת החשבונות של גלעם "מאדי".
מדריכי ומחנכי חברת הנוער " אלמוג" היו: ערן תומר, דני טולדנו, שולי דיכטר, צפי שני משה מרגולין, ורות גרין ז"ל שדאגו מידי יום להשכים אותם בבוקר וללוות את דרכם לאורך כל שעות היממה.
חברי הקבוצה לאורך השנים הם: (מודגשים בכחול החברים שהשתתפו במפגש בשבת): בני משה, ענתי ושאול הנגלי, יעקב בכר, דליה ומשה בן גיאת, איילת ביבס, אייל דורי, יפה ניר, אייל צנעני, עודד צברי, אסתי (הדס) זריהן, יפה סימן טוב, שלי חכם, אשר בן שטרית, קצב יצחק, תמי אמסלם, יעל חרזי, שולה פופובסקי, מלי סימן טוב, דורון יצחקוב, צדוק בלס, עדנה אושיער, שמואל תמר, מיכאל, שרה סיטון, ארמונד עשור, עופר כהן, עדנה אושיהר, אריה לוטצמן, יצחק שטרק, איתמר בוגנה, אבי אייש, ברגר שלום עיני, לודן אריה, יוסי פתיה, שרית, קלימרו מאירה שלו, רפי (פולי) מכלוף, דני בן אבו, חנניה ז"ל.
המפגש שהחל בהכרות מחודשת של חברי הקבוצה המשיך בצפייה משותפת של הילדים עם ההורים בסרט שנערך בסיום כיתה י"ב, שהופק על ידי גדעון גרואג, משה מרגולין, יוסי כרמון ודני טולדנו . הסרט שחיזר את השובבות, האופי של כל נער, דמויות מקרב חברי הקיבוץ ( אשר צרפתי, אחווה ואליק רזניק ועוד), ההווי המשותף שלווה את תקופת הנערות, האהבות הראשונות שהמשיכו מאז ועד היום, הטיולים, ההשכמות בבוקר, תמונות מיום הלימודים וחשיפה למקצעות הלימוד (לימודי הרתכות, חריטה, הנהלת החשבונות, תפירה ועוד).
בהמשך, איך לא, לאחר ארוחה טעימה - טיול בטרקטור (כמובן כמו אז– מי ינהג על הטרקטור הייתה אחת השאלות), סיבוב במגורים הישנים שהפכו למשרדים, מגרש הכדורגל שהיה המקום שבו שיחקו, הפילבוקס ובאותה הזדמנות לצפות על מענית והאזור ולטייל בין הבתים.
בדרך לסיכום היום, כשנראה היה שלאף אחד לא התחשק לעזוב, סיפרו החברים על עצמם מאז ועד היום. סבב של חברי הקבוצה בו תיאר כל אחד את הסיבות לעזיבתו את מענית או להישארות במענית. הקשיים והשמחות שחוו במהלך השנים. סיפורי סדינים, על תעלומות שהיו לאורך השנים ולא היה ברורות עד היום. הבדיחות שסופרו ואלו שהוחמצו. איפה כל אחד נמצא היום ובעיקר כמויות החיוך והצחוקים שמזמנים מפגשים כאלו.
הפרידה, שלוותה בהבטחה, שזו הזדמנות מחודשת לחזור להיות בקשר אחד עם השני.