קיבוץ מענית (רגיל)

החופש הגדול רעיונות לחופשה

דף הבית > המלצה לטיול ובליוי פנאי >  החופש הגדול רעיונות לחופשה
 
 

חופשת הילדים ממש כבר כאן, הקיץ בפתח וזוהי הזדמנות ליציאה לחופשה או בילוי משפחתי , זוגי עם חברים או בלי.

מסגרות חינוכית נותנות מענה למשפחות ומאפשרות להמשיך לעבוד כשהילדים נמצאים במסגרת מסודרת עם פעילות חופשית לקיץ ויחד עם זאת השעות שלאחר הצהרים עד לשעת ההשכבה מזמנות לנו אפשרות לבילוי משפחתי עבורם בהמשך מספר רעיונות.

חוזרים מהעבודה השעות והבריזה של הערב עבור זוגות מאפשר לתכנן יציאה לבילוי משותף ועל כך במאמר אחר... כאן בהמשך רעיונות לחופשה עם ילדים ונכדים.

משימה משפחתית

במהלך השנה נצברו משימות שדוחים אותם לזמן אחר. במשימה זו ניתן לשלב את כל המשפחה.

המשימה יכולה להיות משלב התכנון דרך הקניות ולבסוף הביצוע המשותף. דוגמא למשימות: טיפוח גינה, צביעה של חדר או רהיט מסוים, עיצוב או סידור מחדש של חדר או מחסן ופרידה מחפצים שאין בהם צורך והעברתם לאחת העמותות.

רצוי שבכל בחירה שהתוצר יהיה בר ביצוע .עם צעדים ברורים שתאפשר לילדים לקחת בו חלק "על באמת" .


שעות כייף

שעות כייף יכולות להיות עסק יקר אך לא בהכרח.  יש אפשרות להחליט שפעם בשבוע יוצאים למקום אחר בטבע לבילוי ולפיקניק משפחתי מעמיסים מחצלת כמה ירקות ופירות בתוך סלסלה כלים חד פעמיים ויוצאים לבלות בפינת חמד מוצלת או בים ניתן להזמין משפחות אחרות או רק את ילדי המשפחה .

יש גם אפשרות להישאר בבית להזמין חברים לסרט בבית, להכין ערמות של פופקורן ושתיה קלה והרי לכם בילוי לא יקר.


מבשלים

במהלך השנה בדרך כלל הילדים הם מחוץ לתחום הבישול במטבח. זהו אזור סטרילי עבורם.

במהלך החופש ניתן לאפשר להם להיכנס לאזור הסטרילי הזה. אפשר לתכנן יחד עם הילדים אחריות על ארוחה מהשלב התכנון דרך הביצוע והפיכת המטבח למסעדה שפינת האוכל הופכת ומעוצבת בהתאם.

ניתן להלביש כל אחד על פי תפקידו מבשל עם כובע שף וסינר, מגיש/מלצר עם מכנס וחולצה בצבע אחיד על השולחן פורסים מפה ומכינים תפריט בהתאם לתוכנית הארוחה המוקדם.

משחקים

משחקי הקופסא, תיבות יצרה, מגשי ציור הם בהחלט מקור טוב לכל גיל לבילוי משותף . ניתן לשפר את המשחקים ע"י יצירת אתגר כל שהוא למשל אחד מבני המשפחה מחליט על מילה והיתר צרכים לשאול אותו שאלות הוא אמור להשיב בכן או לא בלבד או מחליטים על צבע מסוים והראשון שנוגע בו מנצח הרעיון לאפשר לכל אח מקטן ועד גדול להיות מוביל של המשימה.

זו גם הזדמנות ללמוד משחקים חדשים/ישנים . אתר נוסטלגיה מקדיש פרק שלם לעשרות משחקים שהיו פעם "משחקי שכונה"

http://www.nostal.co.il/Site.asp?serial=0&table=Terms&option=subject&description=%EE%F9%E7%F7%E9%20%F9%EB%E5%F0%E4&title=%EE%F7%EC%E0%F1%20%E5%F2%E3%20%E7%E1%EC%20%E5%EE%E7%F0%E9%E9%ED%20-%20%EB%EC%20%E4%EE%F9%E7%F7%E9%ED%20%F9%F9%E9%E7%F7%F0%E5%20%E1%F9%EB%E5%F0%E4,%20%EB%F9%E9%F8%E3%F0%E5%20%94%EC%EE%E8%E4%94&portal=%EE%F9%E7%F7%E9%ED%20%E5%F6%F2%F6%E5%F2%E9%ED.בהנאה ובכייף

עוד רעיונות   - מרחב הגוגול מאפשר להקיש את צמד המילים "רעיונות לחופש" ועשרות דפים של קישורים לאתרים המציעים רעיונות לפעליות בזמן החופש.