קיבוץ מענית (רגיל)

המלצה לטיול - בריכת המשושים

דף הבית > המלצה לטיול ובליוי פנאי >  המלצה לטיול - בריכת המשושים
 
 

הנסיעה צפונה מכאן עוברת בישובים שנכתבו והולחנו להם שירים יפים. אין צורך בשירון זה מתנגן לו מעצמו. קחו בחשבון כשעוברים בכביש ואדה ערה לא תמיד ניתן לשמוע רדיו ולכן הכינו דיסק עם שירים להעביר את הזמן.

את בריכת המשושים פגשנו לפני שנים רבות עוד כשהילדים היו במידות נעלים 6 ו-8. הדרך אז הייתה משובשת וארכה שעות, במיוחד כשלא תכננת אותה היטב ולא נשמענו להצעות של הגזלן המקומי שמוודא כי אתה נושא מספיק מים לדרך, ובלבך מתגנבת מחשבה אולי רוצה "לדחוף" לך מים יקרים. ורק כשהדרך מתארכת אתה מגלה עד כמה הצמא שווה כל מחיר ברגעי הירידה.

 
 

וכך כעבור 20 שנה ויותר אולי, הגענו לאזור, הזיכרונות עוד נמצאים במגרות הזיכרון, לא הלכו הם לאיבוד. ההפתעה שנתגלתה לנו בדרך זה הסידור של הדרך, פינת הישיבה, ההנגשה לנכים והחניה המסודרת. המקום באחריות של רשות שמורות הטבע, שדאגה "לביית" את השביל ואת הבריכה.

הייה זה ערב ראש השנה, הכניסה לאתר הייתה לפני סגירתו של האתר למבקרים לקראת בו החג. כמעט והתאכזבנו ( פעם אחת וכבר הגענו והיה סגור). הירידה בשביל המסודר, במדרגות מסותתות באבני הבזלת של רמת הגולן אל הבריכה, כשרוח קרירה מרעננת את הקושי בהליכה. הנוער עשה זו בקלות. כבר אין צורך לדברן אותם.

 
 

התדהמה, שנתגלה לנו במורד הנחל, הייתה כי הבריכה הייתה ריקה. לא ממים. פשוט לא היו מבקרים. בריכה כמעט פרטית. מעט המטיילים שעשו דרכם למעלה והותירו אותנו לבד בבריכה שמחו אותנו מאוד. ביום אחר הבריכה מלאה במבקרים וכמעט וקשה להנאות מיופייה ומהנוף מסביב.

קור המים מחייב אותך בכניסה מהירה והסתגלות להפרשי הטמפרטורה של הגוף. לאחר שחיה קצרה, לא רצוי לעמוד, כיוון שמייד מתגודדים סביבך דגיגונים שמנקים את עורך משאריות עור מיותרות.

אין ספק שהמים מרעננים את הנפש.

 

המשושים המזדקרים מההר ממול הן תופעת טבע שהיא ככל הנראה תוצאה של סדקים המתקדמים עם השנים למספר כיוונים בו זמנית בסלעי הבזלת של רמת הגולן ויוצרים צורה של צלעות. הצלעות יוצרות צורות של משומשים שהם חזקות ונשמרות.

ביציאה מהבריכה ישנה פינה בה ניתן לערוך מנוחה , לא שהייתה לנו אפשרות כי הפקח שעמד על כך שנעזוב כי עוד מעט סוגרים את הטבע ואנו חייבים לעזוב לפני. אפשר להחליף בגד ולנשנש קצת לפני העלייה.

העלייה חזרה מגבירה את קצב הלב. יש להיערך לעלייה במיוחד אלו שנוהגים לשאוף אוויר ולהוציא אותו בנשיפה שהופכת את פניך לאדום סלק. כמובן שהנוער עלה בקלות והמתין לנו לארטיק שגם הוא עמד לסגור.

 
על בריכת המשושים, כיצד להגיע, מה רצוי לקחת ועוד באתר:
טיולי -
http://www.tiuli.com/track_info.asp?track_id=124