קיבוץ מענית (רגיל)

ברכת המזכיר לליבנה גפן

דף הבית > על חברים >  ברכת המזכיר לליבנה גפן
 
 

‏יום רביעי 20 דצמבר 2017

ליבנה יקרה

לאורך שנים שמחתי לפגוש אותך ואת הצוות עם הפעוטים- במסעות ובטיולים. ברוב הפעמים לא התאפקתי והצטרפתי לכמה דקות לקבוצה. זכיתי להנאה רבה והתרשמתי עד מאוד.

את מביאה איתך אנרגיה טובה שאינה נגמרת. הילדים זוכים לקבל המון. בהנחייתך הם מתבוננים ולומדים את יצירות הטבע. בהנחייתך הם מתבוננים ולומדים את יצירות האדם בחיי היום יום בקיבוץ.

איתך זוכים הילדים ללמוד להתמודד עם אתגרי פעילות פיזית. אתגרים שאנו כהורים מבינים שהם נחוצים, מועילים ומפתחים את הילד. אך בשונה ממך אנו מתפתים לוותר להם.

איתך זוכים הילדים לחוות אתגרים חברתיים של התמודדות בקבוצה. את מכוונת את הפרטים, מכוונת את הקבוצה כולה, אך מותירה מרחב התמודדות להשגת הפיתרון. כך הם מטמיעים יכולת התקדמות אמיתית.

כמובן הכל תחת עין פקוחה וחדה, תחת גבולות ברורים ושמירת ביטחונם של הילדים.

דורות של פעוטי מענית (מעל 40 שנה) זכו לקבל ממך מנת אהבה, מנת טיפוח ומנת התפתחות. הפעוטים אולי אינם זוכרים בגיל כה צעיר, אך ההורים, חברי צוות הגיל הרך מנהלות החינוך וממלאי התפקידים בקיבוץ זוכרים, מבינים ומעריכים.

למזלנו השכילו בשנים האחרונות- מלכה מנהלת החינוך והצוות לקיים תהליך לימוד של הגישה שלך. הן ערכו זאת כחומר כתוב ואף הקליטו רעיונות ופעילויות בווידאו. ניעזר בחומרים אלו בשאיפה להמשיך באיכות דומה. אנו מצפים שתמשיכי לשמור על קשר ולתת מעצותייך השוות זהב.

בערב הזה אני רוצה לומר תודה בשם המעגלים השונים בקיבוץ הנוגעים וקשורים בך.

תודה על שליחות ארוכה ואיכותית. תודה על נתינה לילדים ללא גבול. תודה על הבאת ערכים והצבת סטנדרטים למערכת הגיל הרך כולה. בכך היית עוגן להצלחת החינוך בגיל הרך.

בשם הקיבוץ, אמיר