קיבוץ מענית (רגיל)

גן תמר

דף הבית > חינוך גיל רך >  גן תמר
 
 
גן תמר
גן תמר הוא הגן הצעיר לגילאי שלש עד ארבע. הגן מיועד ל21 ילדים. בגן תמר מחנכות גננת , סיעת ועוד שתי מטפלות כולל מחליפה קבועה .
התקן שלנו בגיל הזה הוא מחנכת לכל 7 ילדים.

לילדים בגיל הזה יש צורך בשליטה - ב"תפיסת מקום", ובבדיקת גבולותיהם. הם בודקים את גבולות הגוף שלהם ואת גבולות הכוח, הרבה פעמים גם מול ילדים אחרים. . הדמיון מאד מתפתח וגם היכולת המילולית. בשלב זה החוקים הברורים וכללי ההתנהגות בגן חשובים ביותר.
בתוך חלל הגן יש אזורים מובחנים למשחק ואזורים לשגרת החיים.
יש מגוון פעילויות ועבודה בחומרים שונים. עובדים בחמר, בגירים, בצבעי גואש, בצבע ידיים ובהדבקות של חומרים שונים. לקראת חגים יש פעילויות יצירתיות מיוחדות דרכן מעבירה הגננת את תכני החג .
בחצר הגרוטאות ובפינת "משק הבית" יוצרים הילדים משחקי דמיון המאפשרים להם את הניידות בין עולמם הפנימי, עולם הדמיון, לבין עולם המציאות.
במפגשים שנערכים פעמיים ביום משתפת הגננת את הילדים בסדר היום ובאירועים השונים שקורים. מעבדים חוויות מהבית, מהטיול, מהיום שעבר , , מקשיבים לסיפור, לומדים שירים.
הקשר עם ההורים, הדיאלוג הרציף ושיתוף הפעולה חשוב לנו ביותר . כפי שכבר צוין, בגן שמירת הגבולות משמעותית להתפתחות ולהרגשת הביטחון של הילדים. כמובן תוך הבנת הצורך שלהם בבדיקת גבולות אלו. חשוב לנו שההורים יהיו מיודעים לכללי ההתנהגות בגן . זה יקל על ילדם מאד. כמו כן שירגישו בנח לספר לנו על ילדם או ילדתם ועל חוויות שהם עוברים. כשאנחנו יודעות אנחנו עוד יותר מבינות .